Extrem Tutorials
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Extrem TutorialsConectare

Peste 500 tutoriale in limba romana.


Cum sa afli daca ai probleme cu drivere sau daca ai de instalat un driver.

power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde

26012011
Cum sa afli daca ai probleme cu drivere sau daca ai de instalat un driver.

Cum sa afli daca ai probleme cu drivere sau daca ai de instalat un driver.


Salut, azi am sa va arat cum puteti afla daca niste drivere nu va sunt instalate, sau sa aflati daca o parte din driverul cutare are un bug ( o problema)
Click dreapta pe My Computer (Calculatorul meu) si dam pe Manage (Administrare)
Si ne va aparea aceasta fereastra:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Dupa dam click pe Device Manager (Administrare dizpozitiv):
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si apoi apasam pe numele calculatorului, dati acolo unde scrie la mine Kira-PC doar ca la voi o sa scrie numele pe care voi lati pus cand ati instalat OS ( Sistemul de operare "Windows" ) si dupa ce am apasat pe numele calculatorului dam pe Scan for hardware changes:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sii dupa ce am apasat pe Scan for hardware changes ne va aparea asa:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dupa cateva secunde va disparea acea fereastra pe care eu am facuto cu galben, si daca va fi o problema cu direverele voastre sau trebuie instalat programul de la driver va, va aparea in fata numelui driverului cutare va va aparea semnul intrebari ( ? ), am reusit sa fac rost de o imagine din calculatorul meu cu acel semn ( ? ) ca sa va arat cum arata: Dar semnul este acelasi fix ca acesta doar ca este cu mult mai mic [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O sa revin SPER cu un nou tutorial cum sa faceti update la un driver pentru instalare sau pentru rezolvarea problemei cutare
Cam atata o fost sper ca va fost de folos acest tutorial si sper sa va placa.
Ciao

___________________________________________________________________________________
Tutorial realizat de - [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Kira in intregime pentru comunitatea ExtremTutorials

Comentarii

Utilizator432
..
power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde
remove_circleSubiecte similare
privacy_tip Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum