Extrem Tutorials
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Extrem TutorialsConectare

Peste 500 tutoriale in limba romana.


[Windows]Fences,un program de customizare a desktopului

power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde

02052011
[Windows]Fences,un program de customizare a desktopului

Salutare.Astazi am sa va prezint Fences,un program cu care puteti sa va customizati desktopul prin organizarea shortcuturilor intr-un fel de "camarute virtuale" si de asemenea sa ii imbunatatiti aspectul.In primul rand,accesati [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] .Apasati pe butonul "Download now" si asteptati,un dialog pentru descarcarea installerului va aparea.Salvati-l in computer si deschideti-l prin dublu-click.Urmati procesul de instalare,el fiind foarte simplu si rulati shortcutul de pe destkop numit "Customize Fences".Va aparea un dialog,ce apare doar la prima instalare.Dumneavoastra selectati "Let me customize Fences" sau ceva de genul,nu mai stiu exact.Momentan nu avem nevoie de fereastra,deci puneti-o in bara.

Pentru inceput,creati o "camaruta" tinand butonul dreapta al mouseului pe un loc gol de pe desktop si trageti,apoi selectati "Create new Fence here".
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Apoi va aparea o caseta in care veti da un nume acestui locusor de pe desktop.Prima caseta este gata,acum creati cate doriti si unde doriti.Dupa aceasta,reveniti la customizarea Fences.Din meniul de sus puteti sa le organizati dupa cateva scheme default sau sa le lasati cum le-ati organizat dvs.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Dupa aceasta,intrati in tabul Appearance.
In cele 3 previews de sus selectati cum doriti sa para numele casetelor sau sa nu apara deloc,iar de mai jos culoarea,opacitatea si altele.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Dupa ce ati finalizat procesul veti avea un destkop mai frumos si mai eficient,uitati cum arata al meu:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Comentarii

Cristi
Bravo bun tutorial, am vazut asta la multi in poze la Desktopurile lor, si nu stiam cu ce au facut sa il aibe asa :X, bravo pentru tutorial o iesit foarte bine si mersi mult xD

Tutorial Acceptat!
Bravo bun tutorial.

[x]sTyL[e]
wow , tare , mersi frumos.
Anonymous
[x]sTyL[e]:tin sa iti reamintesc ca nu se acepta limbazi de chat/mes,iar pentru ca este a 3 oara cand te avertizez , sunt nevoit sa iti dau 1Warn.
avatar
Mersi ,e fain . Il voi folosi :D
mas1NNNa
gj
BlitzKrieg
Îl știam dar am uitat de el. Mersi că mi-ai amintit! Bun tutorial!
power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde
remove_circleSubiecte similare
privacy_tip Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum