Extrem Tutorials
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Extrem TutorialsConectare

Peste 500 tutoriale in limba romana.


[Metin2]Cum sa faci un server prin Hamachi

power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde

24062011
[Metin2]Cum sa faci un server prin Hamachi

[*]Salut ExtremTutorials !
In acest tutorial am sa va explic,cum sa faceti server de Metin2 pe Hamachi !
Inainte de a incepe,am sa va dau niste detalii despre Hamachi (ce este?)

"Hamachi este o aplicaţie shareware folosită la crearea de reţele virtuale private (VPN) capabilă să stabilească legături directe între calculatoare care sunt după un firewall NAT fără a necesita reconfigurare (în majoritatea cazurilor); în alte cuvinte, el stabileşte o conexiune prin internet care simulează o reţea LAN. Programul este disponibil pentru Microsoft Windows şi, beta, pentru Mac OS X şi Linux."

Tutorial !
Video:


Programe necesare :

1.Hamachi:Il puteti downloada foarte usor,folosind Google !
2.PortMap:Dati o cautare pe Google !Titlul "Download PortMap" si o sa aveti din ce alege !
3.ServerFiles:Dati o cautare pe Google !Titlul "Download PortMap" si o sa aveti din ce alege !

Tutorial realizat de Adryy !

Comentarii

bugmafia2000
daca l-ai facut tu,bravo
andryy esti tu?ca sunt cam incurcat
chiar ne trebuie metin chinezesc?nu se poate baga intr-unul englezesc sau romanesc?
Paul
cel mai usor mod cu Hamachi..
acest program este universal poti sa joci si Fifa si alte jocuri!
Edy
@bugmafia2000 Eu nu sunt Adryy am pus doar numele creatorului si am mai adaugat eu cate ceva !
Cristi
Bravo Dystroy, multumesc pentru Tutorial!


daca l-ai facut tu,bravo
andryy esti tu?ca sunt cam incurcat
chiar ne trebuie metin chinezesc?nu se poate baga intr-unul englezesc sau romanesc?

@bugmafia2000 Nu nu se poate baga, aceasta treaba trebuie sa o faci tu. Tu trebuie sa traduci totul acest lucru il faci prin FTP cu FileZilla Client. Este destul de greu, pentru ca Metin 2 ruleaza direct pe un Sistem de Operare si are peste 2 GB un server. Ai foarte mult de lucru la el, daca doresti sa ai unul foarte frumos, trebuie sa inveti si sa te uiti la multe Tutoriale.

Tutorial Acceptat!
Dystroy daca ai putea sa faci tutoriale Oficiale de tine, ar fi foarte bine daca ai incerca, ai face o treaba foarte buna.
Multumesc pentru tutorial, te mai asteptam cu noi tutoriale.
Tutorial mutat la Categoria corespunzatoare.
cornelnicolae
Foarte tare tutorialul,mai ales daca era facut de tine,oricum am vazut ca si tu te descurci.Bravo.
Freak
Acest tutorial este facut de mult timp de catre Adryyy multumim ca lai postat si aici chiar daca se gasea pe tot internetul [Metin2]Cum sa faci un server prin Hamachi 351549032
TMU
bvo, chiar daca nu e de tine facut
Anonymous
Frumos...dar data viitoare sa faci tu singur acel tutorial..
power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde
remove_circleSubiecte similare
privacy_tip Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum