Extrem Tutorials
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Extrem TutorialsConectare

Peste 500 tutoriale in limba romana.


Adaugare taguri noi la versiunea Phpbb3

power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde

26122011
Adaugare taguri noi la versiunea Phpbb3

Salutare tuturor,

Astazi am sa va arat o metoda foarte eficienta de a schimba tagurile la phpbb3. Cu schimbarea tagurilor, vor scadea numarul persoanelor care va copiaza forumul.

1. Cautati selectorul de pe site-ul dvs.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

2. Dupa ce ati sters clasa care personalizeaza acest cod, creati o pagina html si adaugati urmatorul cod:

Cod:

$(function() {
    if ($('SELECTOR ACTUAL')[0]) {

        $('SELECTOR ACTUAL').addClass('SELECTOR NOU');
 
    }
});

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

3. Apasati pe butonul inregistrare si adaugati in descrierea site-ului urmatorul cod:

Cod:

<script src="Link-ul pagini unde ati adaugat codul de mai sus"> <script>

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

4. Personaliza-ti selectorul nou dupa propriile preferinte.

Cod:

.SELECTOR NOU {PROPRIETATI CSS}


Cand o sa dati inspect element pe selectorul nou o sa observati o schimbare la tagul vechi.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Observatie: Tag-ul vechi nu a fost sters, ci a mai fost adaugat inca unul pe langa cel vechi.

coduri folosite :

Tutorialul a fost creat pentru avansati, daca nu stiti o boaba de css sau javascript, o sa fie mai greu de priceput. Cam atat pentru astazi, va urez o zi buna.

Tutorial realizat de Justin. - Reproducerea acestui tutorial nu este permisa fara acordul postatorului.


Ultima editare efectuata de catre Justin in Lun 26 Dec - 21:54, editata de 2 ori

Comentarii

Razvan11
destul de dragut ..insa nu multi vor intelege ce ai facut aici , deoarece intai trebuie sa stie html , css si cateva mici fineturi Adaugare taguri noi la versiunea Phpbb3 109884 oricum e bine ca incerci .
Anonymous
Foarte frumos bravo te mai asteptam si cu alte tutoriale JS.
Anonymous
Nu prea am înţeles multe din tutorial. Despre ce taguri este vorba? La ce ajută asta?
Razvan11
Tutorialul a fost creat pentru avansati, daca nu stiti o boaba de css sau javascript, o sa fie mai greu de priceput. Cam atat pentru astazi, va urez o zi buna.
Anonymous
Defapt nu se adauga nici un tag, se adauga inca o clasa la tag pentru a avea inca un selector... Singurul lucru la ce ar putea ajuta acest tutorial este un fel de scut, anti plagiere, probabil un incepator va plagia mai greu.. Adaugare taguri noi la versiunea Phpbb3 827527
Razvan11
gassy sau mai bine zis se adauga la clasa principala o subclasa Adaugare taguri noi la versiunea Phpbb3 827527 ca sa zic asa un fel de
Anonymous
div.headerbar.header12 => selectorul fiind. Adaugare taguri noi la versiunea Phpbb3 288104
BaCk
Daca as sta o zi sa iau fiecare clasa in parte din css-ul meu si s-o schimb, nu mi-ar mai fura nimeni nimic Adaugare taguri noi la versiunea Phpbb3 288104 Totusi, chestia cu intratul in sursa paginii si furatul css-ului tine, nu?
Razvan11
Gassy a scris:
div.headerbar.header12 => selectorul fiind. Adaugare taguri noi la versiunea Phpbb3 288104
da poti personaliza si asa dar poti personaliza si .header12
sau .header .header12{propieteti} si dupa poti personaliza doar .header12{propietati}
Anonymous
Foarte tare, nu stiam de asta. Pe data de Lun Dec 26, 2011 9:55 pm nu intelegeam nimic din tutorial.

Am mai evoluat Adaugare taguri noi la versiunea Phpbb3 109884
Hissae2
Razvan a scris:
destul de dragut ..insa nu multi vor intelege ce ai facut aici , deoarece intai trebuie sa stie html , css si cateva mici fineturi Adaugare taguri noi la versiunea Phpbb3 109884 oricum e bine ca incerci .

Adevarat,dar cat de cat am priceput.
mr.franta
justin nu te supara dar daca cineva care are cunostintele necesare in html si css nu este o problema sa fac o copie fiedela a oricarui forum/site
dar din fericire acestia nu prea folosesc forumgratuit
RazvaN
Foarte folositor dar este cam greu de inteles. Adaugare taguri noi la versiunea Phpbb3 560224
cloner
e foarte usor de facut lam reusit din prima bravo domnule Justin
power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde
remove_circleSubiecte similare
privacy_tip Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum