Extrem Tutorials
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Extrem TutorialsConectare

Peste 500 tutoriale in limba romana.


iOS 6 Disponibil pentru iPhone

power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde

24092012
iOS 6 Disponibil pentru iPhone

Renumitul soft al celor de la Apple iOS6 este disponibil pentru telefoanele Apple (iphone 3, 3GS, 4, 4s și noul model iPhone 5)

Îmbunatățiri aduse soft-ului;

1. Siri este mai inteligent, iți poate procura informații sportive, poate scrie mesaje pe Facebook-twitter, rezerva mese la diferite localuri

2. Opțiunea Eyes FREE , aceasta opțiune consta în amplasarea unui buton pe volan prin care putem controla cu ușurința iPhone-ul, apelând diferite contacte , publicând mesaje pe rețelele sociale.
Aceasta opțiune va fi introdusa în autovehicule printr-un acord dintre Apple și diferiți fabricanți de auto-vehicule.

3, Rețeaua Facebook si Twitter este deja implementata în Dispozitiv ( nu veți mai fi nevoit sa descarcați aceste rețele)
Tot odată puteți publica imagini direct din galerie și mesaje doar trăgând de bara de notificări.

4, Apelurile FACE-TIME sunt disponibile și pe rețelele mobile, acum puteți suna pe oricine cu video ne mai fiind nevoie ca persoana respectiva sa fie posesor al uni dispozitiv Apple.

5. Sistemul Shared Photo Streams oferă o metodă de a distribui şi comenta albume de fotografii, vizibile de pe televizoare din seria Apple TV, tablete şi telefoane cu sistem iOS, PC-uri Mac OS X cu aplicaţia Aperture instalată, sau direct din web browser.

6. iOS Pass book putem face rezervări şi achiziționa bilete pentru tot felul de servicii: filme la cinema, card-uri de loialitate sau cadou, bilete de călătorie, mese la restaurant vouchere etc.

7. Apple Maps, Apple a decis sa înlocuiască Google maps cu proprie lor mape.
Aceasta decizie a creat mult controverse în rândul utilizatorilor.
Pentru ca sunt niște mapa de tot halul ( singura chestie ce nu îmi place la iOS 6 și iphone 5)

Câteva imagini cu Noul Soft și aplicațiile nou-nouțe.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu le-am putut pune pe site pentru ca nu apar imaginile.
Îmi pare rău am pus link-urile .

Video cu facilitățile iPhone-ului.



Sursa imaginilor este Site-ul THE VERGE.

Comentarii

Mitză
Ai uitat sa spui de o functie pe care multi o asteptam, panorama.
Paul
Da.. din păcate..
Camera este foarte avansată.
RedGames
Da e avansata,asa camera e si la alte telefoane..
power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde
remove_circleSubiecte similare
privacy_tip Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum