Extrem Tutorials
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Extrem TutorialsConectare

Peste 500 tutoriale in limba romana.


(phpBB3) Inserare Raspuns Rapid in Mesaj

power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde

26092012
(phpBB3) Inserare Raspuns Rapid in Mesaj

Salut ,
Primul Pas!


Pasul 1.
1. Activarea Raspuns Rapid
2. Creare cod JavaScript .
3. Creare cod CSS


Pasul 2.
1. ACP > General > Mesaje si emailuri > Configurare > Autorizeaza Raspunsurile rapide : Da
2. ACP > Module > HTML & JAVASCRIPT > Gestiunea codurilor JavaScript > Creati un nou cod JavaScript >
Titlu : Reply
Amplsare: Topicuri
Cod JS:

Cod:

$(function() {
$('.post .corners-bottom').before('<div class="reply"></div>');
  $('.reply').append('<div class="es_quick_reply" onclick="$(this.parentNode.appendChild(document.getElementById(\'quick_reply\'))).slideToggle()"><button>Reply</button></div>');
});

3. ACP > Afisare > Imagini si culori > Culori > Foaie de stil CSS >

Cod:

.reply button {
padding: 3px 10px 4px;
background: #1776B6;
border: 1px solid #CCC;
border-radius: 4px;
font-weight: 700;
color: whiteSmoke;
}

#quick_reply { display: none }
.reply #quick_reply { display: block!important }

> Valideaza
Enjoy !



Tutorial scris de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Copyright Extrem-Tutorials.com - Nici o parte a acestui tutorial nu poate fi reprodusa fara acordul autorului.

Comentarii

Anonymous
Un preview live sau screenshot.
Anonymous
Poftim !
1. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
2. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Anonymous
Salut,

Dupa cum vad codul este foarte frumos lafel si culoarea butonului,te felicit pentru munca depusa!
Razvan11
Din cate stiu .. e luat de pe un forum spaniol codu , iar codul original se afla pe fmquery , unde chiar am cerut eu suport asupra acestei probleme !
mr.franta
de pe fm este luat codul........
desi este ceva munca prin traducere tot mi se pare inutil...
Anonymous
eu nu prea as crede !
La acest tutorial chiar tu mai ajutat Razvan pe Fg-Coding

Daca credeti ca sunt plagiator va rog sa ma banati si sa imi stergeti acest post multumesc !
Razvan11
Nu e vorba ca te credem plagiator un tutorial il postezi atunci cand tu singur 100% fara ajutorul altcuiva ai reusit sa faci ceva. Intelegi ?
mr.franta
Ionuz,te felicit pentru munca care ai depuso,fiecare spun eu avem cate o inspratie anume.
apreciez ceea ce ai facut.uneori si eu ii mai cer ajutorul lui razvan cand am probleme cu un cod,script de pe alte forumuri dar asta nu inseamna ca modificarile aduse codului imi da drept de autor.le fel si in cazul tau
Paul
Ți-am modificat eu Topicul
Și am ajutat:
”cu ajutorul lui Răzvan„
Anonymous
Razvan a scris:
Nu e vorba ca te credem plagiator un tutorial il postezi atunci cand tu singur 100% fara ajutorul altcuiva ai reusit sa faci ceva. Intelegi ?

din ce ai spus mai sus asa mam simtit un plagiator inputit ! (phpBB3) Inserare Raspuns Rapid in Mesaj 510902 (phpBB3) Inserare Raspuns Rapid in Mesaj 3104410819
Paul
N'ai pentru ce.. Oricum bun tutorial este acceptat:)
Razvan11
Nu te-am facut pe tine doar ti-am zis ce cred eu si cred ca, inseamna un plagiator , nu neaparat plagiator ca ai avut si tu un aport la acest cod .. !
Raykim
Mutat in sectiunea corespunzatoare!
power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde
remove_circleSubiecte similare
privacy_tip Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum