Extrem Tutorials
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Extrem TutorialsConectare

Peste 500 tutoriale in limba romana.


Dimensiuni iconite [ phpbb3 ,phpbb2 , punbb , invision]

power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde

26092012
Dimensiuni iconite [ phpbb3 ,phpbb2 , punbb , invision]

Salut tuturor , astazi am sa va prezint un tutorial in care puteti dimensiona iconitele forumului .

In primu rand trebuie sa intrati la tema in index_box si cautati urmatoul cod :

Cod:

<span class="genmed">{catrow.forumrow.FORUM_DESC}</span>


Dupa aceea sub codu de mai sus adaugati :

Cod:

<div id="iconite"><span class="genmed">{catrow.forumrow.FORUM_DESC}</span></div>


Iar in CSS [ Foaia de stil Css] adaugati urmatorul cod :

Cod:

#iconite img{
height: inaltime px;
width: latime px;}


Sper ca v-am ajutat cu acest cod !



Tutorial scris de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Copyright Extrem-Tutorials.com - Nici o parte a acestui tutorial nu poate fi reprodusa fara acordul autorului.


Ultima editare efectuata de catre BogdanWeb in Mier 26 Sept - 21:25, editata de 1 ori

Comentarii

mr.franta
pe mine unul ma ajuta acest tutorial.multumesc
RazvaN
Pentru a stii mai multi utilizartori pentru ce versiune este tutorialul eu zic sa postezi in fata titlului in paranteze drepte pentru ce versiune se poate folosi acest ghid ca multi altii nu stiu acest lucru.

PS: Este destul de folositor dar e usor de modificat niste randuri in template si sa adaugi o clasa.
Anonymous
Alin a scris:
Pentru a stii mai multi utilizartori pentru ce versiune este tutorialul eu zic sa postezi in fata titlului in paranteze drepte pentru ce versiune se poate folosi acest ghid ca multi altii nu stiu acest lucru.

PS: Este destul de folositor dar e usor de modificat niste randuri in template si sa adaugi o clasa.

Buna seara,

Daca nu ma insel acest tutorial este valabil pentru toate versiunile.

O seara buna!
BogdanWeb
Am modificat titlul.
Raykim
Mutat in sectiunea corespunzatoare!
power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde
remove_circleSubiecte similare
privacy_tip Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum