Extrem Tutorials
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Extrem TutorialsConectare

Peste 500 tutoriale in limba romana.


Effect hover la avatar.[V. phpBB 2]

power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde

28092012
Effect hover la avatar.[V. phpBB 2]

In caz ca pe unele forumuri ati vazut un effect la avatar ce il face sa se incline , va voi spune secretul cum puteti face si voi.
Pasul 1.Panoul de Administrare --> Afisare --> Imaginii&Culori --> Culori -->Foaie de stil css(CSS)
Pasul 2.Adaugati codul de la sfarsitul tutorialului.
Pasul 3.Si ultimul pas , apasati pe butonul de Inregistrare.

Cod:

   .poster-profile img{
        -webkit-transition: all 1.0s ease-out;
        -moz-transition: all 1.0s ease;
        -o-transition: all 1.0s ease;
    }
    
   .poster-profile img:hover {
        -webkit-transform: rotate(50deg);
        -moz-transform: rotate(20deg);
        -o-transform: rotate(20deg);
    }


Valorile pot fi modificate dupa bunul plac !


Tutorial scris de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Copyright Extrem-Tutorials.com - Nici o parte a acestui tutorial nu poate fi reprodusa fara acordul autorului.


Ultima editare efectuata de catre Alex in Vin 28 Sept - 21:15, editata de 1 ori

Comentarii

Paul
Un preview ar da mai bine..
Raykim
Nu cred ca ar incanta pe cineva sa isi vada avatarul stramb...dar oricum bravo pentru efortul depus!
Delight
Domnule Klaps , cred ca ati interpretat gresit.Efectul este unul intalnit ca si la banner , nu cred ca este "stramb". Effect hover la avatar.[V. phpBB 2] 789378
Raykim
Alex a scris:
Domnule Klaps , cred ca ati interpretat gresit.Efectul este unul intalnit ca si la banner , nu cred ca este "stramb". Effect hover la avatar.[V. phpBB 2] 789378

Din titlu inteleg ca avatarul este inclinat,"Cum puteti face ca avatar-ul sa fie inclinat",suna mai bine effect hover la avatar.
mr.franta
mie imi place si chiar il folosesc codul acum cu noua versiune phpbb2 care am instalat-o pe forum
Raykim
Mutat in sectiunea corespunzatoare!
Carry7
Nici nu stiam de acest cod ,mersi.
power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde
remove_circleSubiecte similare
privacy_tip Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum