Extrem Tutorials
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Extrem TutorialsConectare

Peste 500 tutoriale in limba romana.


descriptionTerorizată pe Facebook şi la şcoală, o adolescentă a luat o decizie îngrozitoare . EmptyTerorizată pe Facebook şi la şcoală, o adolescentă a luat o decizie îngrozitoare .

more_horiz
Un videoclip postat luna trecută pe youtube de Amanda spune povestea fetei, terorizată de luni bune, pe Facebook, de un necunoscut.

Singura greşeală a fetei a fost aceea de a-şi scoate tricoul în faţa unei camere web, în timpul unei discuţii cu un necunoscut. Greşeala cu pricina avea să o bântuie tot restul vieţii.

La un an după discuţia avută pe net, necunoscutul a contactat-o şi i-a dovedit că ştie toate detaliile sale personale. Apoi, a publicat fotografia pe Internet, spre groaza fetei.

Amanda a dezvoltat o stare de anxietate, a intrat în depresie, a ajuns să consume alcool şi droguri şi a fost nevoită, în cele din urmă, să schimbe şcoala.

La noua şcoală, lucrurile nu au stat foarte bine. Mai multe fete nemulţumite că Amanda flirta cu un băiat au atacat-o şi au bătut-o serios. Ajunsă acasă după acest incident, Amanda a băut o substanţă toxică, încercând să se sinucidă. A fost transportată de urgenţă la spital şi a scăpat.

În clipul postat pe youtube, Amanda anunţă că va reuşi să treacă peste toate greutăţile, dar spune totodată că mai bine şi-ar face rău ei decât altora şi că nu i-ar răni nici pe cei care o urăsc.



Varianta cu traducere a clipului postat de Amanda:



Ironic şi mult prea târziu, sinuciderea fetei a generat un val de simpatie pe facebook, unde o pagină specială a fost creată pentru cei care vor să trimită condoleanţe.

descriptionTerorizată pe Facebook şi la şcoală, o adolescentă a luat o decizie îngrozitoare . EmptyRe: Terorizată pe Facebook şi la şcoală, o adolescentă a luat o decizie îngrozitoare .

more_horiz
Ma atins la suflet povestea ei...si tot odata am aflat in ce lume traim,o lume plina de ura!

Si eu am stat la web cu o fata,si ea sa dezbracat...dar nu am facut asemenea chestii sa incep sa o terorizez...,eram buni prieteni si ne permiteam orice...

descriptionTerorizată pe Facebook şi la şcoală, o adolescentă a luat o decizie îngrozitoare . EmptyRe: Terorizată pe Facebook şi la şcoală, o adolescentă a luat o decizie îngrozitoare .

more_horiz
What's Up™ a scris:
Ma atins la suflet povestea ei...si tot odata am aflat in ce lume traim,o lume plina de ura!

Si eu am stat la web cu o fata,si ea sa dezbracat...dar nu am facut asemenea chestii sa incep sa o terorizez...,eram buni prieteni si ne permiteam orice...

Depinde de la om la om,de la caracter la caracter si asa mai departe. Daca fiecare ar incerca sa se schimbe cu siguranta lumea va fi mai buna:)

descriptionTerorizată pe Facebook şi la şcoală, o adolescentă a luat o decizie îngrozitoare . EmptyRe: Terorizată pe Facebook şi la şcoală, o adolescentă a luat o decizie îngrozitoare .

more_horiz
BlackLeader a scris:

Depinde de la om la om,de la caracter la caracter si asa mai departe. Daca fiecare ar incerca sa se schimbe cu siguranta lumea va fi mai buna:)

O să se schimbe cu siguranţă din rău in mai rău...

descriptionTerorizată pe Facebook şi la şcoală, o adolescentă a luat o decizie îngrozitoare . EmptyRe: Terorizată pe Facebook şi la şcoală, o adolescentă a luat o decizie îngrozitoare .

more_horiz
Asa se intampla cand gresesti. Nu zic ca ea are toata vina pentru ce i s-a intamplat dar nu trebuia sa faca ce-a facut...

descriptionTerorizată pe Facebook şi la şcoală, o adolescentă a luat o decizie îngrozitoare . EmptyRe: Terorizată pe Facebook şi la şcoală, o adolescentă a luat o decizie îngrozitoare .

more_horiz
Fata mi se pare ca a fost vinovata, dar nici restul nu trebuiau sa reactioneze asa, din pacata s-a pierdut o viata...

descriptionTerorizată pe Facebook şi la şcoală, o adolescentă a luat o decizie îngrozitoare . EmptyRe: Terorizată pe Facebook şi la şcoală, o adolescentă a luat o decizie îngrozitoare .

more_horiz
privacy_tip Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde