Extrem Tutorials
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Extrem TutorialsConectare

Peste 500 tutoriale in limba romana.


Cel mai bun antivirus impotriva spyware !

power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde

07112012
Cel mai bun antivirus impotriva spyware !

Cred ca a avea un spyware care iti poate afla tot ce faci tu (pe ce navighezi,ce conturi iti faci) si un troian asi alege troianul.Acest tip de virus macina PC-urile multor "internauti" Antivirusurile specializate in detectarea si eliminarea acestor spyware sunt putine dar aceia isi fac foarte bine treaba.Spun putini pentru ca stiu antivirusuri care spun asa "Protectie anti spyware activat" ! dar in realitate ei ti-au cotrobait prin PC. Pe langa faptul ca iti patrunde in intimitatea virtuala iti ingreuneaza buna functionare a PC-ului si credetima ca stiu ce spun. Pentru fericirea noastra si a PC-ului exista (dupa parerea mea) 3 antivirusuri care te apara de virusi normali cat si spyware. Intr-o clasificare ei ar fi acestia:

1.SuperAntiSpyWare (free)
2.MalwareBytes + Windows Defender (free)
3.Bitdefender (full)


Voi ati avut ghinionul sa detineti un astfel de virus in PC si sa nu stiti de el ?

Comentarii

avatar
Cine nu a avut virusi in pc? Din fericire nu folosesc antivirus/firewall deoarece consuma fara rost putinele resurse de care dispune calculatorul meu...
BogdaneL
Norton 360 Cel mai bun antivirus impotriva spyware ! 230108 rullz
Zeus
Eu folosesc foarte rar Super Anti Spyware deoarece consuma extrem de multe resurse. Plus ca un antispyware foarte bun il are firewallu de la windows 7. Cel mai bun antivirus impotriva spyware ! 230108
Edy
Stefan a scris:
Eu folosesc foarte rar Super Anti Spyware deoarece consuma extrem de multe resurse. Plus ca un antispyware foarte bun il are firewallu de la windows 7. Cel mai bun antivirus impotriva spyware ! 230108


Da asa e consuma resurse ,dar isi face treaba.
Iar dupa parerea mea un MalwareBytes + Defender e cel mai sigur.
Mitză
BitDefender, il cumpar de aproape 3 ani, tot timpul ultima versiune, oricum, in curand voi trece pe Mac si nu o sa mai am nevoie.
Marionette
Acum am Bitdefender si imi place cel mai mult Cel mai bun antivirus impotriva spyware ! 230108
Arvin
Mie imi place Avira!Ma avertizeaza cind e nevoie si imi spune ce fel de virus e de exemplu:TROJAN!
La multi ani Romania!Fiti cit mai fericiti!Va urez numai bine!
311733
Edy a scris:
Cred ca a avea un spyware care iti poate afla tot ce faci tu (pe ce navighezi,ce conturi iti faci) si un troian asi alege troianul.Acest tip de virus macina PC-urile multor "internauti" Antivirusurile specializate in detectarea si eliminarea acestor spyware sunt putine dar aceia isi fac foarte bine treaba.Spun putini pentru ca stiu antivirusuri care spun asa "Protectie anti spyware activat" ! dar in realitate ei ti-au cotrobait prin PC. Pe langa faptul ca iti patrunde in intimitatea virtuala iti ingreuneaza buna functionare a PC-ului si credetima ca stiu ce spun. Pentru fericirea noastra si a PC-ului exista (dupa parerea mea) 3 antivirusuri care te apara de virusi normali cat si spyware. Intr-o clasificare ei ar fi acestia:

1.SuperAntiSpyWare (free)
2.MalwareBytes + Windows Defender (free)
3.Bitdefender (full)


Voi ati avut ghinionul sa detineti un astfel de virus in PC si sa nu stiti de el ?


Imi pare rau sa te dezamagesc dar daca cine a facut "virusul" a stiut cum sa il codeze si cum sa il cripteze nu face fata niciun antivirus. Sunt multi virusii care sunt pregatitii sa distruga sistemul unui antivirus direct prin regedit (da foarte ciudat). Niciun furnizor de antivirus nu iti poate oferii un antivirus care sa te poata apara de orice. Cel mai bun antivirus este acela facut de insusii creatorul/creatorii virusilor. Sau cum ii numitii voi "hackeri" chiar daca nu sunt hackeri nu ii putem numi nici crackeri sunt mai mult o parte combinata. Dar cum calculatoru a fost creat cum internetul a faparut pentru prima data in 1985 si cum nasa a avut primul site codat corect dn punctele de vedere de atunci in anul 1996 era imposibil sa nu se nasca si virusii. Cum primul virus creat in 1998 din cate stiu eu ( Nu sunt chiar sigur dar o sa ma documentez mai mult despre asta). Revenind la subiect un spyware nu face de cat sa "spioneze" partea de software fara acces la hardware si fara acces la unele soft-uri care nu sunt inregistrate definitiv in firewall. Un spyware unul din care reusisem si eu sa fac un mic crack nu facea decat sa trimita secvential comenzi catre server (catre mine). Nu iti da acces rd (remote desktop) cum credeti majoritatea. Doar in cazul in care prin intermediul lui puteti deschide portul pentru client-ul telnet si sa va mai bagati putin nasul pana reusiti sa primiti acces rd. Deci in majoritatea situatiilor nu te poti proteja de totii virusii.
power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde
remove_circleSubiecte similare
privacy_tip Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum