Extrem Tutorials
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Extrem TutorialsConectare

Peste 500 tutoriale in limba romana.


Ce Inseamna Inbound / Outbound Links?

power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde

08042013
Ce Inseamna Inbound / Outbound Links?

Inbound Links in traducere link-uri de intrare, reprezinta link-urile care fac trimitere catre site-ul dvs. venite dintr-un alt site web; asadar, daca site-ul meu este: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] iar site-ul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] pune un link spre [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] acesta va fi un link inbound sau mai simplu spus un BackLink.
Outbound Links in traducere link-uri de iesire, reprezinta toate link-urile ce pleaca dintr-un anumit site, numindu-se mai simplu si link-uri externe; asadar, pentru acelasi site: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] daca am un link spre [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] acesta este un link outbound.

Mai concret, daca eu ([Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] pun un link spre alt site ([Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] pentru mine acest link va fi Outbound, iar pentru proprietarul site-ului [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] acesta va fi un link Inbound.

Comentarii

Teed
Asta nu stiam, mersi.
power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde
remove_circleSubiecte similare
privacy_tip Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum