Extrem Tutorials
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Extrem TutorialsConectare

Peste 500 tutoriale in limba romana.


Paginarea Sistem nou PunBB

power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde

04012014
Paginarea Sistem nou PunBB

Salut,sunt mr.franta si in acest tutorial va voi ajuta sa personalizati paginarea fara a fi nevoie de a modifica template-urile simplu si usor cu ajutorul CSS-ului.
Pentru a putea vizualiza codurile CSS va rog sa raspundeti la subiect din minim  cuvinte din respect pentru munca
Previzualizare
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

1.Personalizare paginare

2.Adaugare Hover


3.Personalizarea paginei curente (ca sa fie vizibila mai bine pagina la care a-ti ramas)


4.Eliminarea vigulelor

Cod:


.pun .paging {
font-size:0px;
}




Tutorial scris de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Copyright [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - Nici o parte a acestui tutorial nu poate fi reprodusa fara acordul autorului.


Ultima editare efectuata de catre mr.franta in Dum 5 Ian - 23:01, editata de 2 ori (Motiv : Reeditat pentru update)

Comentarii

-ExP[3R]TuL-
mr.franta foarte frumos o sa fie de folos si multi o sa caute asta bv Paginarea Sistem nou PunBB 333276 si mersi.
mr.franta
Cu placere -pa[N]ic-
Hissae2
Pentru a ascunde virgula :

Cod:

.pun .paging {
font-size:0px;
}


Si modificati primul cod cu acesta:



Succes , ca sa vedeti al doilea cod trebuie sa postati in acest topic.
mr.franta
Hissae2 apreciez observarea ta am reeditat tutorialul,desi arata bine si cu virgula,numai ca uitasei de font-size:12px!important si la

Cod:

.pun .paging b {
Hissae2
Ah , da chiar am uitat de acel B , ehh , se mai intampla , mie personal mi se pare mai dragut fara virgula , dar fiecare cu parerea lui.
mr.franta
Este frumos si fara virgula si cu virgula,inca o data multumesc pentru ajutor
Twix.
arata foarte bine , bravo
SHiinQ
sa vedem
Teed
Bravo, bun tutorial
anonim007
arata bine, bravo  Paginarea Sistem nou PunBB 560224
power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde
remove_circleSubiecte similare
privacy_tip Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum