Extrem Tutorials
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Extrem TutorialsConectare

Peste 500 tutoriale in limba romana.


Ce este validatorul?

power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde

19102013
Ce este validatorul?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ce este validatorul?
Validatorul este o creatie a baietilor de la w3.org, menita sa detecteze erorile html de pe orice site sau forum si sa prezinte webmasteilor o solutie pentru remedierea acestora.

De ce sa folosim validatorul?
Validatorul recomand oricarui webmaster care detine un site sau forum. Prin utilizarea acestuia, forumul sau site-ul se va incarca mai rapid si va fi sporita copatibilitatea pe alte browsere.
Acest serviciu web este gratuit si usor de utilizat pentru cei care stiu macar cateva lucruri elementare despre HTML (Hyper Text Markup Language).



Validatorul poate fi gasit aici: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Tutorial scris de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Copyright Extrem-Tutorials.com - Nici o parte a acestui tutorial nu poate fi reprodusa fara acordul autorului.

Comentarii

avatar
Niciodată nu m-am înţeles cu acest validator , mereu îmi arăta ori că am > pusă greşit ori " ..
Anonymous
Acest validator este pentru uni o comoara iar pentru alti nimic..
Pe mine unul ma ajutat foarte mult de cand lam descoperit
Cronos
Wow este foarte util .Am detectat 199 Errors
power_settings_newConectați-vă pentru a răspunde
remove_circleSubiecte similare
privacy_tip Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum